11 Kasım 2016 Cuma

Instagramda Yasaklanan HashtaglerMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramda yasaklanan bazı hashtagleri göstermeye çalışacağım.


Instagram sosyal paylaşım siteleri sıralamasında 1. sıralarda yer almaktadır. Instagram uygulamasını kullananların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Instagram kullanıcılarının her geçen gün artmasında fotoğraf ve video paylaşımı büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz ve dünyada fotoğraf paylaşımı ve çekilmesi kısacası fotoğraf içerikli herşey sevilmektedir. Instagramında bu alana vermiş olduğu ağırlıkla ön plana çıkmaktadır.

Instagram bu alandaki etkinliğini kaybetmemek için her fırsatta yenilikler yaparak aktifliğini sürdürmeye devam etmektedir. Fotoğraf ile ilgili yapmış olduğu yenilikler kullanıcılar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır.  Aynı zamanda Instagram video alanında da yenilikler yapmaya devam etmektedir.

Instagramda en çok kullanılan işlem hashtag kullanımıdır. Hashtag kullanımını her gün milyonlarca kişi kullanmaktadır. Hashtag kullanımı farklı amaclarla kullanılmaktadır.

Bazı hesaplar daha dikkat çekici bir hesap olabilmek için, takipçi sayılarını arttırmak için hashtag kullanımı yapmaktadır. Hashtag kullanımı yaparken paylaşımı ile alakalı hashtag kullanmaya dikkat etmektedirler.  Aksi takdirde alakasız hashtag kullanımı bir işe yaramamaktadır. Bu şekilde düzenli olarak hashtag kullanımı yapan kişiler kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar almaya başlamaktadırlar.

Bazı hesaplar ise ürün satışlarında hashtag kullanımı yapmaktadır. Paylaşmış oldukları fotoğrafların altına ürün ile alakalı hashtagler kullanmaktadırlar. Bu sayede satışını yaptıkları ürünü daha geniş kitlelere duyurmayı hedeflemektedirler.
Fakat hashtag kullanımı yaparken aşırıya kaçmaktan sakınınız aksi takdirde bir etkinliği kalmayacaktır.
Hem satış hesapları hemde şahsi hesapların hashtag kullanımı büyük önem arz etmektedir.

Fakat bazı hashtaglerin kullanımı engelleniştir. Bu hashtaglerin kullanıcıların bir işine yaramaması sonucu engelleme kararı alınmıştır.


Gelin bu hastaglerin bazılarını öğrenelim.

#loseweight
#jalibait
#popular
#iphone4s
#iphone
#popularpage
#IG
#ilovemyinstagram
#whitepower
#iphoneography

Vermiş olduğum hashtagler bunlarla sınırlı değildir.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın yasaklamış olduğu hashtaglerini göstermeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Farklı bir makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayalım.     :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder