5 Kasım 2016 Cumartesi

Instagrama Neden Girilmiyor ?Merhaba arkadaşlar bugün sizleri Instagrama son 2 günden beri sağlıklı bir şekilde giremememizin nedeninden bahsettmeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım siteleri günümüzde oldukça yaygınlaşmış ve neredeyse herkes bu sosyal paylaşım sitelerini aktif bir şekilde kullanmaktadırlar. Bunlara bizlerde dahiliz.
Bu sosyal medya sitelerinde oluşan bir sorun herkezi olumsuz bir şekilde etkilemektedir ve dikkatini çekmektedir.

Şuanda ise 2 günden beri Instagram uygulamasına giriş yapamamamız gündeme geldi. Giriş yapamamızdan kasıt giriş yapılıyor fakat sağlıklı bir şekilde devam edilemiyor. Bu sorun bizleri olumsuz bir şekilde etkilemiştir ve halen devam etmektedir.

Bu sorun sadece Instagram ile sınırlı değil aynı zamanda herkezin aktif olarak kullandığı Whatsapp ve Facebook uygulamaları içinde geçerli. Bu sosyal mecralara da sağlıklı bir şekilde giriş yapılamamaktadır.
Son zamanlarda ülkemizde artan terör olayları nedeniyle siyasilerimizin almış olduğu karar ile genel olarak internet ağını yavaşlatmıştır. Bu kararın alınmasının sebebi ise siyasi bilgileri terör örgütüne sızmamasıdır. Bu sebepten ötürü bu ve bunun gibi bir çok siteye erişim sağlanamamaktadır.

Bazı alınan haberlere görede bu aksamanın bir diğer nedenide internet ağına yapılan bir fiber saldırı olduğu öne sürülmektedir.

Bu sorunun halen devam etmesi bizleri ister istemez kuşkuya düşürmektedir. Gelecek günlerde bu sorunun tamamen ortadan kalkması beklenmektedir.

Bu şekilde internetin hayatımızdaki önemini bir kez daha anlamış bulunuyoruz.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle ülkemizde yaşanan internet problemi hakkında bilgiler vermeye çalıştım.

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın, takipte kalın


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder