21 Eylül 2017 Perşembe

Instagram Hikayeler Çıkartma Ekleme ve Bilinmesi Gerekenler

                                            Instagram'da Çıkartma Nasıl Eklenir?
Sosyal Medya platformu Instagram’da artık en popüler kısmın Instagram hikayeler kısmı olduğunuz söyleyebiliriz. Snapchat uygulamasından alınan bir özellik olarak bilinse de Instagram’ın bir nevi kendi şıklığını ve havasını kattığı özellikle beraber, söz konusu bölümün daha da ilgi çekici bir hal aldığını görebilmekteyiz.
Hikayeler paylaşımlarına çıkartmalar eklemek istiyorsanız bunun için yapacağınız ilk işlem hikaye menüsünden paylaşımlarınızı hazırlamak olacak. 
İlk olarak Instagram hikayeler kısmına girip, paylaşacağımız fotoğrafı hazırlıyoruz.Ardından fotoğrafı paylaşmadan önce yapmanız gereken, çıkartmalar menüsüne girmek. Bunun için güncelleme sonrasında eklenen kıvrılmış yüz simgesine basmanız gerekmektedir.
Daha sonra seçmiş olduğunuz herhangi bir çıkartmayı şeride ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu ekranda emojileri paylaşmak, ekstra ifadeler eklemek ve daha birçok işlemi gerçekleştirerek, paylaşımlarınızı şık bir hale getirebilmeniz mümkündür.
Instagram Hikayeler Çıkartma Ekleme Hakkında Bilinmesi Gerkenler


  1. Çıkartmalarda boyut özelliği veya yerleşim değişikliği yapmak isterseniz bu durumda, tıpkı resim paylaşımlarında olduğu gibi görselleri büyütüp küçültmeniz yeterli.
  2. Çıkartma menüsünden parmağınızı sadece sağa kaydırarak, son kullandığınız ve paylaşımınıza eklediğiniz çıkarmalara doğrudan ulaşabilirsiniz.
  3. Instagram Çıkartma sisteminde bir çıkartmayı silmek istediğinizde de yapmanız gereken, çıkartmayı sürükleyip çöp kovası işaretine atmak.
  4. Hava durumu, saat gibi bilgilere yer veren çıkartmalar eklemeniz mümkün.
  5. Konumunuza göre çıkartma ekleyebilirsiniz
  6. Instagram Çıkartma sınırlı sayıda kullanıma sahip. 
Evet arkadaşlar bugün sizlere Instagram'da çıkarma nasıl eklenir konusu hakkında yardım etmeye çalıştım.

Bir sonraki makalemde görüşmek üzere Kendinize iyi bakınız :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder