17 Kasım 2017 Cuma

Instagram Hesabımı Dondurdum Açamıyorum

Sosyal Medya platformu Instagram'da kullanıcıların sık olarak karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de 'Instagram hesabımı dondurdum açamıyorum' problemidir. Instagram uygulamasında her geçen gün kullanıcıların artmasıyla beraber paylaşımlarda artmaktadır. 
Instagram uygulaması üzerinden kullanıcılar tarafından sıkça fotoğraf, video ve hikayeler paylaşımı yapılmaktadır. Instagram uygulaması üzerinde düzenli olarak yenilenmekte ve uygulamaya birçok özellikler de gelmektedir. Ancak bazı durumlardan dolayı kullanıcılar hesaplarını dondurmaktadır.
INSTAGRAM HESABI NASIL KAPATILIR?
Instagram hesabını dondurmak ve kapatmak arasından bazı farklılıklar bulunmaktadır. Hesap dondurulduktan sonra tekrar açma şansı olmaktadır. Ancak Instagram hesabı kapatılırsa hesap komple silinmektedir. 
Eğer Instagram hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz ilk olarak sitenin kendi adresine giriş yapmanız gerekmektedir.Bu işlemi masaüstü bilgisayarınız üzerinden yapmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra 'hesabı sil' seçeneğine tıklayınız. Ardından Hesabı sil seçeneğinden sonra tekrar şifreniz istenmektedir.
 Şifreniz girildikten sonra hesap otomatik olarak silinmektedir. Hesabınızın tamamen silinmesini kontrol etmek için başka bir hesap üzerinden kullanıcı adınızı girerek kontrol edebilirsiniz.

INSTAGRAM HESABIMI DONDURDUM AÇAMIYORUM
Instagram uygulaması dondurulduğu andan itibaren tekrar aktif edilmesi için 24 saat süre zarfı geçmesi gerekmektedir. 24 saat süresi dolmadan Instagramı açmak mümkün değildir. Fakat bu süre geçmesine rağmen Instagram açılmıyorsa, nedenine bağlı olarak geri alınmalıdır. Kullanıcı adı ve şifre mutlaka bilinmelidir. Dondurduktan sonra kullanıcı adı ve şifrenin yanlış girilmesi halinde doldurulmuş hesap geri açılamaz. Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız, 24 saat süresinin geçmesini bekleyerek hesabı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
DONDURULAN INSTAGRAM HESABI NASIL GERİ AÇILIR?
Instagram hesabınızı dondurdunuz ve geri açmak istiyorsunuz ancak açılmıyor ise dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var. Öncelikle şunu belirtmeliyim. Dondurduğunuz hesabın kesinlikle kullanıcı adı ve şifresini unutmamalısınız. Dondurulan Instagram hesaplarında Instagram şifremi unuttum yolu maalesef işlemiyor. Hesabınızı geri açabilmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder