22 Eylül 2016 Perşembe

Instagram Harita Özelliğini KaldırdıMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın harita özelliğini kaldırması hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Resim paylaşma sitelerinin gözdesi haline gelen Instagram resim paylaşımının yanında video ilede büyük bir yol almıştır. Yapmış olduğu her güncelleme ilede adından söz ettirmeyi başarmaktadır. 
Yapmışı olduğu yeniliklerle adından söz ettirmenin dışında her geçen gün yeni kullanıcıları bünyesine kazandırmaktadır. 

Son zamanlarda yapmış olduğu yeniliklerlede kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir.
En çokta snapchat özelliğine rakip olarak çıkarmış olduğu stories uygulaması ile snapchat'in yeni rakibi haline gelmiştir. 
Bu güncellemeler ile resim paylaşma işleminin en güzel yollarını kullanıcılarına sunmaya çalışan Instagram rakiplerinin de her geçen gün korkulu rüyası olmaktadır. 

Instagram yapmış olduğu güncellemelerin hepsi yenilik için değil bazılarıda fazlalıklardan kurtulmak için yapmaktadır. 
Bunlar üzerinde çalışma yaparak kullanıcılarının kullanmadığı ya da kullanmaya gerek duymadığı uygulamaları tespit ederek kaldırmasıdır. 
Bu araştırmaları sonucu kaldırmış olduğu bir özellikte harita özelliği.

Harita özelliğinin baktığımızda bek fazla bir işlemi bulunmamaktaydı. Sadece paylaşmış olduğunuz resmi harita üzerinde göstermekteydi. Yani resmi nerede paylaştığını göstermekteydi.
Bu özelliğin kullanılmadığı fark eden ve resimlere konum etiketleme özelliğinin daha çok kullanıldığını fark Instagram bu harita özelliğinin kullanımını kaldırmıştır. Konum kullanma özelliği ise paylaşmış olduğunuz resmin üstüne konumunuzu ekleye bildiğiniz bir özelliktir. 

Bu özellik sayesinde de resimlerimizi nerede paylaştığımız görülmektedir. 

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagramın harita özelliğini kaldırma sebeplerini anlatmaya çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. 

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın    :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder