15 Ekim 2016 Cumartesi

Instagram Ve Retrica UyumuMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagram ve Retrica arasındaki uyumdan bahsetmeye çalışacağım.


Sosyal paylaşım siteleri arasında 1 numaralı hale gelen Instagramda her geçen gün binlerce fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Instagramda fotoğraf paylaşımının yapılması Instagramı en büyük sosyal paylaşım sitesi haline getirdi. Şimdiye kadar çıkan sosyal paylaşım sitelerinin için Instagram gibi dilediğimizce fotoğraf paylaşımı yapamamaktayız. Instagram her türlü fotoğraf paylaşımına yer vermesinden ötürü büyük mesafeler katetmiştir.  

Ülkemiz ve dünya genelinde fotoğraf paylaşımının sevilmesi Instagrama olumlu artılar katmıştır. Instagramda bu fotoğrafa olan ilgiyi arttırmak için her geçen gün yenilikler yapmaktadır. Instagramın yapmış olduğu bu yenilikler kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Yapmış olduğu bu yenilikleri kullanıcıların görüşlerini göz önünde bulundurarak yapması Instagrama büyük artılar katmıştır.Fotoğraf paylaşımının hızla artması sonucunda fotoğraf ile ilgili uygulamalarda artmaya başlamıştır.
Bu uygulamalar arasında rekabet doğal olarak ortaya çıkmıştır. Bu rekabete farklı uygulamalar eklenmeye başlanmıştır.

Fakat bu uygulamalar arasında bir tanesi vardırki en popüler fotoğraf uygulaması haline gelmiştir. 
Uygulama Retrica uygulamasıdır. Instagramda gezinirken karşımıza çıkan fotoğrafların çoğunun retrica ile çekildiğini görmekteyiz. Bu uygulama o kadar yaygınlaştı ki fotoğrafların altında hashtag olarak yerini almaya başladı bile. 

Instagramın fotoğraf paylaşımına vermiş olduğu bu önem diğer internet mecralarını da etkilemiştir. 
Instagram sadece fotoğraf alanında değil son zamanlarda video alanında önemli adımlar atarak video paylaşımını yaygınlaştırmayı başarmıştır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagram ve Retrica arasındaki uyumu anlatmaya çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle. 
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın    :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder