10 Ekim 2016 Pazartesi

Instagram Videolarında Çözünürlük ArttıMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagram videolarındaki çözünürlük artışından bahsetmeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitelerinde 1.sırada olan Instagram yapmış olduğu her yenilik ile birlikte popülerliğini tazelemektedir.
Fotoğraf paylaşımının her çeşidinin yapılabildiği Instagram kullanıcıları tarafından sevilmektedir. Yapmış olduğu bu yenilikleri kullanıcıların talepleri doğrultusunda yapması Instagramın sevilmesinin en büyük sebeplerindendir. Genellikle fotoğraf paylaşımının yapıldığı Instagram fotoğraf paylaşımındaki çeşitlilikle farkını ortaya koymuştur.

Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu yeniliklerde de fotoğraf paylaşımına verdiği önemi katılamaktadır. ZOOM özelliği olsun hashtag kullanımı olsun bu ve bunun benzeri yenilikler fotoğraf paylaşımına verdiği önemi göstermektedir.


Instagram aynı zamanda video paylaşımını da yaygınlaştırmıştır. Yapmış olduğu yenilikler arasından video ile ilgili yeniliklerde bulunmaktadır. Bu yenilikler geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu video uzatma süresini örnek gösterebiliriz.
Önceden kısa olan video süresi şimdilerde 60 sn. çıkarılmıştır. Yapılan bu süre uzatması video paylaşımını arttırmada büyük rol oynamıştır.  Bu sayede kullanıcılar ister şahsi hesaplarında isterse satış hesaplarında diledikleri gibi videolar paylaşabilmektedir.
Bu video uygulamasını kullanan en çok hesaplar video amaçlı açılan sayfalar ve vine fenomenleri video paylaşımını en çok yapan hesaplardır. Video süresinin uzamasıda şüphesiz en çok bu tür kullanıcıların işine yaramıştır.

Geçtiğimiz günlerde de bir diğer video yaniliği ilede gündeme gelmiştir Instagram. Bu yenilik ilede videoların çözünürlüğü arttırılmıştır. Yapılan bu çözünürlük kullanıcılar tarafından hemen fark edilmiş ve beğenilmiştir.
Önceden 640 piksel olan video çözünürlüğü yapılan çalışmadan sonra 1080 piksele çıkarılmıştır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagram video çözünürlüğü ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım.
Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın   :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder